Anna van Rietschoten

Mijn liefde voor boekbinden en dozen maken begon lang geleden met het maken van een eenvoudig boek van papier, grijsbord en linnen. Ik heb een passie voor papier, vorm en design en ben gefascineerd door alle mogelijkheden in bindingen en structuren. 

Sinds 2020 ben ik met veel plezier werkzaam in het atelier en heb ik op 1 januari 2025 boekbinderij Papyrus van Wilma van Driel overgenomen.

Na het volgen van lessen boekbinden bij Wilma van Driel, heb ik met succes de Vakopleiding Handboekbinden en de vervolgopleiding  ‘Boekrestauratie en -conservatie in de praktijk’ afgerond en mijn hart verloren aan dit mooie vak. Door workshops, bijscholingscursussen en symposia te volgen blijf ik op de hoogte van de ontwikkelingen in het vakgebied.

Het is een voorrecht om een unieke presentatie te ontwerpen en uit te voeren in de vorm van een boek, doos of bijzondere binding.  Ik maak in opdracht nieuw werk en daarnaast voer ik met zorg boekherstel, boekconservateringen en -restauraties uit. 

Ik ben lid van de VNH (Vereniging van Nederlandse Handboekbinders), Restauratoren Nederland, Society of Bookbinders. 

Meer informatie over mij en mijn eigen werk voor boekbinderij Anna in Paperland kunt u ook vinden op: www.annainpaperland.com